Aksaray Patent » COM.TR TESCİL ÜCRETİ COM TR alan adı tahsis/tescil işlemleri için istenen belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.
Aksaray Patent » COM.TR TESCİL ÜCRETİ
Aksaray Patent
Aksaray Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Taşpazar Aksaray 1790 Taşpazar Aksaray
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

COM.TR TESCİL ÜCRETİ

125 ₺ + KDV 125 ₺
Ürün Puanı:
COM TR alan adı tahsis/tescil işlemleri için istenen belgeleri aşağıda bulabilirsiniz. Hizmet alımında “MARKA İSMİ” alanına  “ALAN ADINI” ve şayet varsa marka başvuru/tescil numarası yazılmalıdır.
 • TÜRKPATENT Ücreti 0 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 0 TL
 • Hizmet Ücreti 125 TL
 • KDV Matrahı 125 TL
 • KDV Tutarı %18 22.5 TL
 • Genel Toplam 147.5 TL
KATEGORİ: Marka Tescil

Paylaş

COM TR TESCİL TOPLAM MALİYETLER

şu şekildedir;

Hizmet Türü Resmi Ücret | Harçlar Hizmet Fiyatları Genel Toplam
Bir Yıllık 100 ₺+KDV  118 ₺ (KDV Dahil)
5 YILLIK 400 ₺+KDV  472 ₺ (KDV Dahil)


COM TR TESCİL

1. COM TR alan adı marka tescil başvuru/tescil belgesi ve/veya Ticaret Sicil Gazete suretiyle alınabilmektedir.

2. COM TR alan adı tahsisine dayanak yapılacak olan marka başvurusunun reddi halinde COM TR tescilinin İPTAL şartları oluşur. Yani tahsis tarihinden sonraki 2 yıl içinde üçüncü bir tarafın, dayanak yapılan marka başvurusunun reddedildiği veya bir şekilde tescillenmediği gerekçesiyle iptalini istemesi halinde ilgili kurum  COM TR alan adını iptal eder.

3. Marka başvurunun reddi veya bir şekilde tescil edilmemiş olması, üçüncü taraflarca iki yıl içinde herhangi bir itirazın olmaması halinde iese fiilen alan adının kullanılması şart ve koşuluyla (diğer hukuki iptal/hükümsüzlük şartları hariç) COM TR alan adı adınıza tescil edilir ve olası itirazlar reddedilir


4. COM TR tahsisine dayanak yapılacak markanın re’sen ve/veya itiraz üzerine ret riski varsa gerekçeleriyle birlikte başvuru sahibine  yazılı bildirilir veya yeni bir isim belirlemesini ve/veya  bir şekilde mevcut marka isminin kullanmak istemesi halinde ise, tescil kriterlerini sağlayacak çözümler geliştirilmekte ve başvuru sahibine yazılı bildirilmektedir. Nihai olarak başvuru sahibinin uygun görmesi ve yazılı onayı alındıktan sonra da marka tescil başvurusu yapılır ve başvuru belgesi ve işlem faturası e-posta yoluyla başvuru sahibine gönderilir.

5. Marka başvurusu oldukça kısa ve kolaydır. Önemli olan başvuru öncesi yapılan araştırma, inceleme ve değerlendirmedir. Başvuru süreci veya marka tescil sonrası olası re’sen red ve/veya itiraz üzerine red ve/veya bir şekilde dava konusu olması halinde  telafisi güç maddi ve manevi kayıplar yaşanabilir. 

Aksaray Patent,  her marka tescil başvuru talebini ayrıntılı incelemekte,  tüm riskleri yazılı raporlamakta, şayet risk varsa bunları bertaraf edecek yenilikçi çözümler üretmektedir. 

İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Marka başvuru veya tescil belge sureti ve/veya Ticaret Sicil Gazete suretinden biri yeterlidir.
 2. Şayet hem com tr tahsis hem de marka başvurusu yapılacaksa varsa logo veya marka ismi ve başvuru yapılacak sınıfları bildirilmelidir.
 3. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 1. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
Müşteri Avatar

Faruk (4 Mart 2020)

Markamızın com uzantılısını yüksek fiyatla satın almaktansa com.tr uzantılısını hem çok ucuza getirdik hem de tanımlayıcı dedikleri yani jenerik niteliğindeki markamızın tescili sağladılar. Gerçekten hem tescil kriterleri sağlanması hem de markalaşmaya uygun şekilde geliştirilen yenilikçi çözümler çok memnun etti. Teşekkürler Etkin Patent.

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz